• +37067215100
  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
  • Pirm. - Penkt.: 10:00 - 20:00, Šešt.: 10:00 - 16:00

Esencialinė hiperhidrozė (padidintas prakaitavimas): diagnostika ir gydymas

Padidėjęs, gausus prakaitavimas arba hiperhidrozė yra ne tik didelė problema, tai susirgimas, kuris pasireiškia nevalingu lokaliu prakaitavimo padidėjimu delnų, padų ar pažastų srityse. Toks prakaitavimas viršija normalius fiziologinius termoreguliacijos poreikius. Šitokiu būdu prakaito liaukos perdėtai reaguoja į normalius dirgiklius. Tikriausiai esate pastebėję, kad kai karšta, drėgna, valgant aštrų maistą, taip pat bijant, jaudinantis ar atsidūrus stresinėje situacijoje, veikiančioje mūsų smegenis kaip stiprus dirgiklis, mes visada pradedame gausiau prakaituoti - „sudrėksta“ delnai ar pažastys, atsiranda prakaito lašelių ant kaktos - tai normali organizmo reakcija į emocinius ir/ar kitus dirgiklius. Tokia būklė yra kasdienė mūsų gyvenimo dalis ir nėra priskiriama patologijai. 
Skaityti daugiau...

Procedūros prieš aknę ir postakne randus

Aknės atsiradimą lemia riebalinių liaukų sutrikimai, pasikeitimai plaukų folikuluose ir tuomet, kai poros užblokuojamos suragėjusių ląstelių sluoksniu. Sebumas, kuris paprastai normaliai išsiskiria į odos paviršių, lieka užblokuotas ir acne bakterijos ima daugintis, taigi porose vyksta uždegimo procesas. Dėl uždegimo formuojasi spuogas, oda yra paraudusi ir patinusi. Sebumo funkcija yra sutepti ir apsaugoti odą, bei plaukus. Sebumo gamybą lemia DHT (dihidrotestosteronas), kurį moduliuoja 5-reduktazės fermentas. Aknės pasėkmės: dėmės ir spuogai, randai, pigmentacija.

Skaityti daugiau...

SAULĖ yra mūsų draugas... ir ne tik!

Saulė yra mūsų grožio draugas, mūsų sveikata ir gera savijauta. Ji didina mūsų energiją. Bet mes turime būti labai atsargūs, kad apsisaugotume nuo mažų ar didelių problemų. Saulės perdozavimas gali sukelti odos nudegimus, ilgalaikes dėmes ir vėžinius susirgimus, taip pat pagreitina odos senėjimą, kadangi greičiau formuojasi raukšlės, oda praranda drėgmę, elastingumą, ji tampa plonesnė ir jautresnė. Kad viso to išvengtume, turime pasirūpinti saugiomis ir patikimomis apsauginėmis priemonėmis.

Skaityti daugiau...
Visos teisės saugomos UAB "Aestheta" © (2020) Naudoti portalo informaciją be administracijos sutikimo griežtai draudžiama!